Weetransfer & WinRar

Przygotowane przeze mnie zdjęcia przesyłam za pomocą serwisu weetransfer.com, spakowane w programie WinRar. Rozumiem, że niektórzy mogli wcześniej nie mieć do czynienia z tymi programami, dlatego przygotowałam specjalną informację, jak odbierać nadsyłane przeze mnie pliki. Wszystko znajduje się na poniższych zdjęciach, serdecznie zachęcam do zapoznania się z tą informacją.

 

1

WinRar jest programem służącym do kompresji plików – dzięki niemu mogę przesyłać  zdjęcia i grafiki bez straty na ich jakości.  Aby rozpakować przesyłane pliki – należy mieć zainstalowany program również u siebie. Można go pobrać TUTAJ.  Program jest bezpieczny i bezpłatny.

 

Klikamy w link, pobieramy odpowiednią wersję dla naszego komputera i instalujemy.

 

Plik spakowany w programie WinRar przesyłam za pomocą serwisu weetransfer.com – na mailu pojawi się wiadomość z linkiem, który należy kliknąć (przeniesie nas na stronę serwisu). Tam klikamy „Download” i po krótkim czasie plik pojawi się na naszym komputerze. Teraz możemy go rozpakować. Jak to zrobić?

 

2

Klikamy w nasz pobrany plik (z ikonką trzech połączonych książek). Zaznaczamy konkretne zdjęcie lub folder i klikamy żółtą ikonkę z folderem „Wypakuj do…”.

3

Następnie wybieramy miejsce na naszym komputerze, w którym pliki mają zostać wypakowane. Zaznaczamy to miejsce, następnie klikamy „OK” – gotowe 🙂

Weetransfer

1

Tak jak pisałam wcześniej, aby poprawnie pobrać plik z serwisu weetransfer.com, należy kliknąć w link, który pojawi się na mailu. 

 

2

Po przejściu do serwisu należy już tylko kliknąć „Download” – o krótkim czasie plik pojawi się na naszym komputerze. Wysłany plik można pobrać w ciągu siedmiu dni od dnia dostarczenia maila.